Відпусток на 1-шу половину літа краще не планувати: в уряді розповіли, коли запрацює транспорт

Источник: magnolia-tv.com

В Україні карантинні обмеження на транспорті точно не зніматимуть до 11 травня. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю РБК-Україна.

«Візьмемо метро — це 2 мільйони пасажирів щодня. Ми розуміємо, що через одну хвору людину за цих умов за тиждень вже будуть тисячі хворих. І це тільки через метро. Тому, щоб не кидатися гучними заявами, скажу, що точно не до 11 травня», — сказав Шмигаль.

Він додав, що транспорт, скоріше за все, буде запускатися поетапно.

«Тобто спочатку — полегшення обмежень функціонування міського транспорту, але за певних умов та соціальної дистанції. Потім перейдемо до міжміського, аж потім до міжобласного сполучення, і, напевно, в самому кінці будемо розглядати відновлення авіаперевезень чи глобальних залізничних перевезень», — зауважив глава уряду.

Міністр додав, що масові перевезення груп людей у замкнених просторах – це один із найсерйозніших ризиків.

Водночас міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів в інтерв’ю BBC News Україна, що українцям не варто планувати відпочинок на першу половину літа, оскільки карантинні обмеження на транспорт будуть знімати поступово.

«Реалістично планувати відпочинок на другу половину літа. Але це якщо всі будуть дотримуватися правил безпеки, не ризикуватимуть собою та близькими. І якщо ми побачимо, що статистика покращується, тобто крива захворювань не зростає», — сказав міністр.

За його словами, без масок українців ще довго не пускатимуть у метро, автобуси, трамваї, тролейбуси, міжміські автобуси та потяги. Крім того, уряд планує обмежувати кількість пасажирів в одному вагоні. Їм будуть міряти температуру.

Щодо залізниці, то вона точно не запрацює до травневих свят. Але конкретних дат її перезапуску в уряду наразі немає.

«Почнемо з приміського транспорту, який довозить людей до міст, до промислових об’єктів. Ми обговорюємо, які обмеження діятимуть на цьому транспорті: це масочний режим та менша кількість пасажирів у вагоні. Зрозуміло, що коли в один вагон електрички вранці втиснуться 60 пасажирів, то про жодну соціальну дистанцію не йтиметься», — сказав міністр

Він також припускає, що доведеться говорити з роботодавцями, щоб люди виходили на роботу в різний час і так само в різний поверталися.

«Нам точно доведеться забути про міжміські перевезення з набитими пасажирами салонами», — сказав Криклій.

За його прогнозами, відновлення авіасполучення залежатиме від того, як швидко інші країни будуть відкривати свої повітряні брами й куди саме будуть літати. Але цього також точно не буде до травневих свят.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *