Українському політв’язню Шумкову у російській в’язниці погрожують «ліквідацією», -Денісова

Источник: magnolia-tv.com

Незаконно засудженому українцю Олександру Шумкову у російській в’язниці продовжують погрожувати «ліквідацією». Про це повідомила на офіційній сторінці у Facebook Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, Олександра систематично поміщають до штрафного ізолятора за надуманими приводами, попри те, що «Тверской областной суд» визнав такі дії незаконними, а під час спілкування звучать погрози, що його можуть позбавити життя в будь-який момент за політичні переконання та національні погляди.

Омбудсмен наголосила, що тривале перебування Шумкова у закритій камері в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 в ШІЗО негативно позначається на його стані здоров’я та є формальним приводом для посилення режиму утримання українського політв’язня.

«Порушені права на життя, гарантоване Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, на належні умови тримання і порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності, визначені положеннями Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та статтями 115, 117 Кримінально-виконавчого кодексу Російської Федерації», — наголосила Денісова.

Українська омбудсман звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової невідкладно вжити необхідних заходів з метою захисту прав Олександра Шумкова та забезпечити в’язню належні умови тримання.

Нагадаємо, Олександр Шумков — був охоронцем колишнього лідера “Правого сектору” Дмитра Яроша. Згодом пішов на службу до Збройних Сил України.

17 серпня 2017 року Шумков не повернувся після служби додому, а у вересні його виявили в російському СІЗО. Чоловікові закидали участь у «Правому секторі» – забороненій у Росії організації.

У грудні 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив Олександра Шумкова до 4-ох років колонії загального режиму.

Наразі незаконно засуджений українець відбуває термін у колонії в Тверській області.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *