У Чорнобильській зоні і на Житомирщині ситуація з пожежами нормалізувалася, але дим віднесло вітром на південь

Источник: magnolia-tv.com

Ситуація з лісовими пожежами на території Зони відчуження та Житомирської області поступово нормалізується. У цьому запевнили ДСНС під час онлайн-брифінгу.

Так, на ранок, 22 квітня у Чорнобильській зоні ще продовжується тління пеньків, залишків деревини та двох торфовищ на територіях Луб’янського, Паришивского, Дитятковського і Денисовицкого лісництв. Основні зусилля рятувальників спрямовані на локалізацію 3 вогнищ: с. Розсоха, Крива Гора і с. Рудьки — с. Буряківка, аби не пустити вогонь на територію Білорусі.

У гасінні задіяні понад 1200 бійців ДСНС, спецтехніка та авіація.

Для облаштування протипожежних розривів залучена важка інженерна техніка ДСНС і додатково 8 шляхопрокладачів Збройних сил. За допомогою інженерної техніки створили сотні кілометрів мінералізованих смуг.

Наголошується, що загрози об’єкту «Укриття», сховища радіаційних відходів та іншим критичним об’єктів зони відчуження немає, а радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми.

На Житомирщині натомість вдалося локалізувати 2 осередки займання: у Виступовицькому лісництві поблизу сіл Жолудівка і Журба та на території Словечанского лісництва. Пожежні продовжують гасити окремі осередки тління трави, пеньків і деревини всередині локалізованих ділянок.

Водночас, як повідомив, директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, видимість дещо погіршилася до 1 км та менше внаслідок часткового задимлення. Переміщення продуктів горіння відбувається: у південному напрямку із Зони відчуження до західних районів Київської області і з північних районів Житомирської області у напрямку до Житомира.

Метеоролог додав, що хімічне забруднення повітря у місті Києві після учорашнього зниження істотно не змінилось, а показник концентрації пилу, діоксиду азоту, діоксиду сірки, формальдегіду та оксиду вуглецю загалом нижчі гранично допустимих концентрацій, або близькі до них.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *