Хімічна атака триває: на Запоріжчині на пасіках масового гинуть бджоли. ФОТО

Источник: magnolia-tv.com

У Веселівському районі Запорізької області у двох селах масово гинуть бджоли. Причиною вважають обробку полів хімікатами. Про це повідомив депутат Запорізької облради Дмитро Майстро на своїй сторінці у Facebook.

«Пасічники повідомляють про масову загибель бджіл у селах Зелений гай і Чкалове Веселівського району. Причина — отрутохімікати, якими аграрії в ніч із неділі на понеділок обробили поля», — написав він.

За його інформацією, аграрії не повідомили про дату і час розпилення небезпечних речовин. Через це бджолярі не мали можливості убезпечити бджіл від отруєння.

«У результаті — масова загибель бджіл, втрата цілих бджолиних сімей … Збитки пасічників колосальні», — зазначив депутат і додав, що аналогічна ситуація нещодавно сталася і в Новомиколаївському районі.

На жаль такі випадки відбуваються систематично із року в рік.

«Мор бджіл – це не просто величезні матеріальні втрати пасічників та зниження експорту меду, а реальна загроза для нашої екології», зауважив депутат.

На разі Дмитро Майстро повідомив про проблему в ОДА і запропонував налагодити діалог між аграріями і пасічниками, аби бджоли не гинули від отрутохімікатів.

Раніше повідомлялося, що в Сумській області відкрили кримінальну справу через масовий мор бджіл у шести районах. Фахівці з’ясовують причини загибелі комах, досліджуючи, зокрема, і можливе застосування отрутохімікатів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *